Zatoulaní psi


Ztracený pes – stres pro všechny zúčastněné aneb jak zkrátit čas ke šťastnému shledání

Každý, kdo vlastní psího kamaráda, se může někdy dostat do  situace, kdy se mu pes zaběhne nebo ztratí. Co v takovém případě dělat?
Předpokladem šťastného shledání majitele se svým psem jsou především preventivní opatření, která je dobré udělat ihned po pořízení psa. Především je nutné svého psa řádně zaregistrovat na příslušném úřadě a do evidence přesně popsat rasu psa, jeho pohlaví, barvu a velikost a uvést mimo adresy i aktuální telefonické spojení na sebe. Má-li pes nějaké tetování, jizvy nebo odchylky od standardu, je dobré je také do evidence poznamenat. Tato evidence je vždy použita jako první při vyhledání identity nalezeného psa. Po zaevidování psa obdrží majitel známku, kterou by pejsek měl mít na obojku vždy při pohybu mimo svůj domov. Od loňského roku je možné do evidence psů uvádět i číslo čipu, což je ideální pro identifikaci psa. Když je pes čipovaný a číslo čipu je uvedené v evidenci, velmi to usnadní práci s dohledáním majitele a doba předání psa majiteli se zkrátí na několik hodin. Městští strážníci i pracovníci MÚ jsou totiž vybaveni čtečkou čipů, takže informace o nalezení psa se dostane k jeho majiteli bezprostředně.

Telefonní čísla, na kterých můžete získat informace v případě ztráty psa, jsou následující: OŽP MÚ 200 400 262 v pracovní době úřadu nebo MP 602 666 458, kde Vám strážníci podají informaci 24 hodin denně.

OŽP MÚ Roztoky